Nejhlubší stanice metra na světě

Průměrná stanice metra se nachází jen několik pater pod zemí. Nicméně geografie a geologie regionálních silových ženistů zřídit stanice hluboko pod zemí. Mezi takové geologické a geografické faktory patří vodní útvary, jako jsou řeky, bažiny a jezera. Nejhlubší stanice metra na světě lze nalézt v různých částech světa a níže jsou některé z nich.

5. Londýnské Metro – Hampstead (190 Stop)

Stanice Hampstead je v hloubce 190 stop pod zemí nejhlubší stanicí londýnského metra a nachází se v Hampsteadu v severním Londýně. Stanice byla navržena Leslie Greenem, anglickým architektem, a byla oficiálně otevřena 22. června 1907. Stanice Hampstead se nachází mezi stanicemi Belsize Park a Golders Green na pobočce Severní linky Edgware – je to také nejsevernější podzemní stanice pobočky. . Stanice Hampstead je na hranici mezi zónami Travelcard 2 a 3. Stanice je postavena na strmém kopci a skládá se z nejhlubší výtahové šachty ve výšce 180 stop, ve které jsou umístěny vysokorychlostní výtahy.

4. Portland Light Rail – Washington Park (259 Stop)

Stanice Washington Park, která se nachází v Portlandu v Oregonu, je lehká železnice na Max Blue a Red Lines Portland Light Rail. Washington Park je v hloubce 259 stop pod zemí jedinou stanicí v systému Max, která je zcela pod zemí. Washington Park patří nejen mezi nejhlubší tranzitní stanice na světě, ale také nejhlubší v Severní Americe. Hoyt Arboretum, World Forestry Center, Oregon Vietnam Veterans Memorial, Oregon Zoo a Portland’s Children Museum jsou některé ze zařízení, které obklopují povrchové náměstí stanice, které se nachází uprostřed parkoviště.

3. Petrohradské Metro – Admiraltejskaja (282 Stop)

Petrohradské metro, které se nachází v Petrohradě a Leningradské oblasti, Rusko je jedním z nejhlubších světových systémů metra podle průměrné hloubky. Nejhlubší stanice systému Admiralteyskaya se nachází v hloubce 282 stop pod zemí a je to 9. nejrušnější systém metra na světě, který obsluhuje odhadem 2 miliony cestujících denně. Metro včetně stanice Admiralteyskaya se skládá z nejdelších eskalátorů na světě, které přesahují 410 stop.

2. Kyjevské Metro – Arsenalna (346 Stop)

Stanice Arsenalna na kyjevském metru je jednou z nejhlubších stanic na světě s 346 stopami pod povrchem. Aby cestující mohli nastoupit do vlaku metra ve stanici Arsenalna, musí sjet dvěma dlouhými eskalátory dolů, což trvá přibližně pět minut. Neobvyklá hloubka stanice je připisována především geografii Kyjeva. Hlavní vchod do stanice se nachází na vrcholu strmého údolí přiléhajícího k řece Dněpr, kde se vysoké břehy řeky tyčí nad zbytkem města.

1. Metro V Pchjongjangu (360 Stop)

V hloubce 360 ​​stop pod zemí se systém metra v Pchjongjangu nachází v Pchjongjangu, hlavním městě Severní Koreje. Je to jeden z nejhlubších systémů metra na světě (ne-li nejhlubší). Systém metra zahájil svůj provoz 9. září 1973 – přibližně před 43 lety. Je tak hluboká, že teploty na nástupišti jsou po celý rok neustále 18 stupňů Celsia. Pchjongjangské metro se skládá ze dvou linek: Hyoksin Line běžící na jihozápadě ze stanice Kwangbok do stanice Ragwon a linky Chollima běžící na sever ze stanice Puhung do stanice Pulgunbyol. Odhaduje se, že metrem v Pchjongjangu jezdí každý den kolem 300 000 až 700 000 lidí. Díky své hloubce stanice metra Pchjongjang fungují jako úkryty proti bombám chráněné těžkými protihlukovými dveřmi umístěnými na chodbách. V metru je muzeum věnované výhradně jeho historii a konstrukci.