Nejvyšší tobogány světa

Tobogány vznikly ve 20. století, přičemž tobogánová skluzavka byla prvním vynálezem. Od té doby, co se v polovině 80. let staly oblíbenými atrakcemi, se přední světové vodní parky předhánějí ve snaze poskytnout jezdcům zážitky jednou za život. To jsou některé z nejvyšších tobogánů na světě.

Čtyři Nejvyšší Tobogány

Kilimandžáro

Kilimandžáro je tobogán, který se nachází v Aldeia das Aguas Park Resort v Brazílii. S výškou 164 stop je to nejvyšší tělesná skluzavka na světě s volným pádem a je držitelem Guinessovy knihy rekordů pro nejvyšší pád na tobogánu. Lidé, kteří jsou ochotni se vrhnout, sklouznou dolů odhadovanou rychlostí 60 mil za hodinu ze sklonu 60 stupňů. Tobogán leží na straně kopce a bezpečně se rozprostírá nahoru, aby dosáhl své výšky. Aby se dosáhlo jeho masivní výšky pádu, je vykopáno do strany kopce.

Insano

S výškou 135 stop nebo 41 metrů je Insano držitelem světového rekordu pro nejvyšší volně stojící tobogán na světě. Jak už název napovídá, jedná se o jednu z nejextrémnějších skluzavek na světě s jezdci sjíždějícími rychlostí přesahující 105 km/h. Celý sjezd trvá 4 až 5 sekund a jezdci se ponoří do čekajícího bazénu. Tobogán je součástí vodního parku poblíž Fortaleza v Brazílii. Park je známý jako Beach Park a je největším vodním parkem Latinské Ameriky.

Kapitán Spacemaker

Captain Spacemaker je tobogán na raftu, který se nachází v oceněném vodním parku Aqualandia v italském Jesolu. Tři nebo čtyři jezdci na nafukovacím raftu sestupují po 60° sklonu rychlostí 62 mil za hodinu, než se vrhnou do dechberoucího finále. Skluzavka je známá tím, že ji pro vzrušení navštěvují různé celebrity. Jeho výška je stále diskutována a některé záznamy uvádějí, že je 137 stop vysoký, zatímco jiní říkají, že je 132 stop vysoký. Ať už je to jakkoli, je to nejvyšší tobogán v Evropě a charakteristická jízda parku.

Ko’okiri Body Plunge

Tato skluzavka je známá jako jedna z nejdivočejších tobogánů na světě a je obrovskou atrakcí v nedávno otevřeném zábavním parku Volcano Bay Water v Orlandu v USA. Skluzavka je součástí tří dalších tobogánů v Krakatou, což je 200 stop vysoká sopka v parku s kaskádovými vodopády a skrytými jeskyněmi. Ko’okiri má svislou výšku 125 stop a jezdce sestupují pod úhlem 70° padacími dveřmi. Skluzavka je držitelem rekordu pro nejvyšší skluzavku s kapkovitou kapslí na světě. Je to také první skluzavka na světě, která projíždí bazénem plným hostů.