Ve kterých zemích se pije nejvíce vína?

Víno je alkoholický nápoj, který si užívají miliony lidí po celém světě. Je to základ jak na špičkových, tak na kolejích na kolejích. Lidé pijí víno od vynálezu zemědělství a objevení hroznů. Víno je tak populární, že 18. únor byl ve Spojených státech označen jako Národní den pití vína. V nedávné minulosti došlo k posunu ve spotřebě vína, kdy některé neočekávané země ve spotřebě vína předběhly země tradičních výrobců vína, jako je Francie a Itálie. Podle Organizace pro révu a víno se na prvních deset zemí podílejí dvě třetiny světové spotřeby vína. Které země tedy pijí nejvíce vína?

Nejoblíbenější Země Pijící Víno

I když by se dalo očekávat, že velké země jako Spojené státy, Čína, Francie nebo Itálie budou na prvním místě v žebříčku zemí, které pijí nejvíce, hrdým držitelem titulu je Andorra. Malá země s populací něco málo přes 69 000 lidí zkonzumovala v roce 2014 přes 3,9 milionu litrů vína podle Wine Institute, což v přepočtu znamená 59,6 litrů vína na hlavu. To znamená, že každý člověk v zemi vyprázdní každý rok 76 lahví vína. Pokud je Andorra překvapivá, pak druhá země, Vatikán, je více než překvapivá. Vatikán má asi 800 obyvatel, z nichž žádný není děti. Na hlavu se spotřebovalo 56,2 litrů vína. K vysoké míře spotřeby vína ve Vatikánu může přispět několik faktorů, včetně používání vína v náboženské svátosti společenství, demografie a dostupnosti vína osvobozeného od daně v zemi. Chorvatsko, Portugalsko a Francie doplňují pět nejlepších národů, které pijí víno na světě.

Evropa Je Hlavním Spotřebitelem Vína

Evropské země dominují v první desítce zemí, které celosvětově konzumují nejvíce vína, přičemž Slovinsko, Makedonie, Švýcarsko a Itálie se připojily k dalším pěti zemím. Devět z deseti nejlepších zemí je ve skutečnosti z Evropy. Většina z těchto evropských zemí je také předními producenty vína na světě, přičemž Itálie a Francie jsou na prvním místě. Moldavsko, Rakousko a Řecko doplňují žebříček zemí s nejlepším pitím vína v Evropě a patří mezi 20 nejlepších na světě. Víno je součástí téměř každého jídla v Evropě. Užijí si ho nejen bohatí a královští, ale také vysokoškoláci, zejména během večírků a večerů.

Konzumace Vína V Karibiku

Mezi konzumenty vína patří také karibské země. Díky sladkému zimnímu slunci, které je v některých částech světa vzácné, se turisté hrnou do regionu, aby si ho užili. Nejvíce vína v Karibiku pijí Falklandské ostrovy a Saint Pierre a Miquelon, první z nich je celkově 8. s rekordní spotřebou vína 38,5 litru na hlavu. Mezi 40 nejlepších jsou také Aruba, Kajmanské ostrovy a Sint Maarten.

Kde Se Řadí Spojené Státy Americké?

Spojené státy americké jsou největším spotřebitelem vína na světě, v roce 2014 zkonzumovaly 3,2 miliardy litrů vína. To však znamená pouze 9,9 litrů na hlavu, což je celkově řadí na 55. místo. Víno po dlouhou dobu nebylo oblíbeným nápojem většiny Američanů. Podle Conde Nast Travelers však Američané neustále zvyšují spotřebu vína.