Categories Ostatní

Podnikáte v potravinářském průmyslu a chcete být BIO? Pořiďte si BIO nádobí či BIO příbory

BIO nádobí a BIO příbory představují stále populárnější alternativu k tradičním plastovým či papírovým variantám. Nabízejí celou řadu benefitů.

Proč používat BIO nádobí?

Je vyráběno z ekologicky udržitelných materiálů. Může se jednat třeba o rostlinná vlákna, kukuřičný škrob nebo třeba bambus. Tyto materiály mají menší ekologický otisk než tradiční plastové a jsou biologicky rozložitelné nebo kompostovatelné. BIO materiály jsou bezpečné pro naše zdraví. Neobsahují žádné toxické látky. Jsou vhodné jak pro pokrmy a nápoje studené, tak i teplé. Často nabízejí atraktivní vzhled a moderní design. Ty zlepšují celkový vizuální dojem. Díky vylepšeným výrobním technikám je BIO nádobí dostatečně odolné a pevné pro běžné použití. Dokáže snést teplotní rozdíly a nemění svou strukturu ani při delším kontaktu s potravou. BIO nádobí a BIO příbory lze snadno likvidovat a kompostovat, což je udržitelnější možnost než recyklace plastových produktů. Po použití je lze jednoduše vyhodit do kompostu, kde se následně rozloží a vrátí zpět do přírody.

Na koho se obrátit?

BIO nádobí a BIO obaly naleznete v nabídce webu https://www.jarico.cz/. Naleznete zde několik variant gastro nádobí. Patří sem i BIO nádobí vyrobené z cukrové třtiny nebo dřeva. Obaly z nabídky jsou vhodné pro přenášení a uchovávání pokrmů.

Boxy vyrobené z bagassy – odpad vznikající při zpracování cukrové třtiny, jsou stabilní, pevné a velmi snadno biologicky odbouratelné.

V nabídce naleznete také příbory vyrobené ze dřeva, které procházejí speciálními výrobními procesy. Mezi jejich výhody patří pevnost, stabilita a kompostovatelnost. Neovlivní chuť pokrmů: své využití nacházejí v gastronomii, občerstvení nebo při kateringu.

Nabídka Jarico je však mnohem širší. Na jejich webu naleznete také pokladní kotoučky, potravinářské a gastro obaly, hygienické a čistící prostředky, průmyslové a dárkové obaly, nebo obaly vratné.