Sledování původu akupunktury, praxe v tradiční čínské medicíně

Použití alternativní medicíny se stalo populární ve většině zemí. Skládá se z široké škály postupů a produktů, včetně biologicky věrohodných metod. Alternativní medicína se proslavila jako praxe integrované medicíny. Skládá se ze široké škály praktik, které tvrdí, že léčí a mohou být založeny na tradiční medicíně, jako je čínská medicína. Některé ze standardních tradičních čínských léčebných postupů zahrnují mimo jiné akupunkturu, masáže a qigong. Akupunktura je jednou z nejstarších praktik v tradiční čínské medicíně, i když existují teorie, že mohla být praktikována i jinde v Eurasii během doby kamenné na základě důkazů o mumifikovaném těle Otziho Ledového muže, které mělo tetování kolem oblastí, kde byla akupunktura Jsou používány. Některé kresby a obrázky z této éry naznačují, že akupunktura mohla začít kolem roku 600 před naším letopočtem. Bronz mohl být použit jako jehla, ačkoli mohl být také použit cín, měď nebo zlato. Tyto materiály mohly být nahrazeny ocelí, když byl objeven způsob výroby oceli, protože ocel byla preferována, protože mohla vytvářet jemné a pevné jehly.

Přehled Akupunktury

Akupunktura je typ tradiční čínské medicíny, kdy se do těla zavádí tenká jehla pro úlevu od bolesti. Obvykle se používá v kombinaci s jinými formami léčby. Některé výzkumy naznačují, že akupunktura může zmírnit bolest, ačkoli jiný výzkum naznačuje, že její vnímané účinky mohou být způsobeny placebem. Akupunktura je bezpečná a prospívá tělu pouze tehdy, je-li prováděna dobře vyškoleným personálem za použití techniky čisté jehly, čímž se zabrání infekcím a nehodám způsobeným použitím špatně sterilizovaných jehel nebo zanedbáním ze strany lékařů. Akupunktura rostla a klesala v popularitě v Číně v závislosti na politickém vedení a stupni přijetí západní medicíny.

Přijetí Akupunktury

Ačkoli je akupunktura intenzivně praktikována v Číně, je také populární v zemích, jako jsou Spojené státy, Austrálie a Evropa. Je to jedna z nejběžnějších praktik alternativní medicíny v Evropě. Ve Spojeném království dostává akupunkturu více než 3 miliony pacientů, zatímco v Japonsku je tato metoda běžná u starších lidí. Akupunktura se používá v akademickém lékařském centru a obvykle je nabízena prostřednictvím systémů pro léčbu bolesti. Většina zemí, které přijaly používání akupunktury, zřídila regulační orgány, které regulují a dohlížejí na její používání.